Apteka prowadzi konsultacje farmaceutyczne:
sprzedaz@aptekasyrenka.pl
(+48) +48 509 457 647 czynny w godzinach 8:00 - 16:00
Wysyłka za granicę od 29.90 zł
NIEMCY, HOLANDIA, IRLANDIA, FRANCJA, BELGIA
Zamówienie realizujemy w ciągu 48 godzin do Polski oraz w przypadku wysyłek zagranicznych czas dostawy to 2 do 5 dni.
15 ml syropu zawiera 9,75 g laktulozy.
Preparat zawiera syntetyczny disacharyd, który po podaniu doustnym jest rozkładany przez florę bakteryjną w jelicie grubym głównie do kwasu mlekowego i octowego. Za działanie przeczyszczające odpowiada bezpośrednie pobudzanie perystaltyki jelit przez kwasy oraz wzrost ciśnienia osmotycznego (powodowanego przez kwasy i cukry), powodujący zwiększenie objętości treści jelitowej, co pośrednio pobudza perystaltykę. Za działanie zmniejszające stężenie amoniaku we krwi opowiada: zmniejszenie pH wewnątrz jelit (co powoduje, że amoniak przechodzi bezpośrednio z krwi do kwaśnej treści jelita oraz prowadzi do jonizacji amoniaku, który w tej formie jest niewchłanialny i nietoksyczny), zmniejszenie aktywności enzymów proteolitycznych na rzecz enzymów sacharolitycznych (na skutek zwiększonego stężenia węglowodanów), deficyt azotu powstający dla całej flory bakteryjnej w okrężnicy na skutek zwiększenia stężenia węglowodanów, który jest kompensowany przez zużycie amoniaku pochodzącego z rozkładu mikroorganizmów. W przypadku encefalopatii wątrobowej laktuloza zmniejsza stężenie amoniaku we krwi o około 25-50. 0,4-2% laktulozy wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalane z moczem w postaci niezmienionej.
Zaparcia. Zapobieganie i leczenie encefalopatii wątrobowej.
Doustnie, indywidualnie. Zaparcia: Dorośli:10-15 ml 1-2 razy/dobę. Encefalopatia wątrobowa: Dorośli: początkowo 10-15 ml 3 razy/dobę, następnie 30-45 ml 3-4 razy/dobę. Dawkowanie należy tak dostosować, aby pacjent wydalał luźny stolec 2-3 razy/dobę. Dzieci - brak danych. Preparat można podawać po rozcieńczeniu wodą lub innymi płynami, niezależnie od posiłków.
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Niedrożność jelit. Zapalenie przewodu pokarmowego. Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej. Dziedziczna nietolerancja fruktozy. Zaburzenia w wydzielaniu laktazy. Galaktozemia. Zaburzenia wchłaniania jelitowego glukozy oraz galaktozy.